Лікування зубів

Лікування зубів

Сучасні технології, які використовуються в стоматології «Улибка» в м. Миколаїв, роблять кожен етап лікування зубів швидким і безболісним. Лікування зубів у нашій клініці проводиться з використанням інноваційних методик і сучасного обладнання.

 

Запишіться на консультацію до Мережі центрів стоматології «Улибка» по телефону +38 (093) 836 25 38, +38 (068) 575 62 58 або заповніть форму в розділі «Контакти». Збережіть здорову і сяючу посмішку!

Ендодонтичне лікування або лікування зубів під мікроскопом

Ендодонтичне лікування є найбільш трудомістким, але і найважливішим етапом в лікуванні зубних каналів, так як доля зуба залежить від якості запломбованих каналів. Ви можете мати добре поставлену пломбу і погано загерметизований канал, а через рік втратити цей зуб разом з красивою пломбою, яка продовжить утримуватися.

 

Кореневої канал дуже тонкий, його діаметр менше 1 міліметра. Крім того, він також може мати складну форму або мати приховані гілки. І чим краще лікар бачить об’єкт свого лікування, тим більш надійним і ефективним буде втручання. Але можливості людського ока не безмежні.

 

Використання ультрасучасного оптичного мікроскопа відкриває нові можливості в стоматології. А у важких випадках, наприклад при повторному ендодонтичного лікування, коли є погано закриті канали, фрагменти старих інструментів або навіть перфорації, він стає просто незамінним. В цьому випадку мікроскоп може стати останнім шансом зберегти зуб.

 

Завдяки використанню в нашій клініці стоматологічного мікроскопа останнього покоління, який забезпечує 30-кратне збільшення, чудову видимість і яскраве освітлення робочої зони, успіх ендодонтичного лікування досягає 95%.

 

Використання стоматологічного мікроскопа дає гарантії:

Природно, лікування зубів під мікроскопом найчастіше використовується для лікування кореневих каналів, так як система кореневих каналів з сегментацією найменших і найскладніших структур в зубі в цілому. Ви також можете використовувати мікроскоп в якості гарантії, для кожної процедури, в профілактичних цілях. Завдяки цьому обладнанню ми можемо виявити витік між зубом і позаклітинним матриксом, що дозволяє уникнути можливих ускладнень при лікуванні зубів.

 

Мікроскоп використовується в стоматології, допомагаючи правильно протезувати робочі місця (коронки, мости), де ми можемо виявити неправильність. Також є перевага, якщо зубний технік використовує мікроскоп для роботи під час формування моделі зуба. Багато зубні техніки використовують мікроскоп для цієї мети. Після перевірки протеза перевірка установки перед цементацією є важливою частиною процедури.

 

Завдяки ідеальному висвітлення операційного поля ксеноновим світлом, стоматологи мають можливість більш детально вивчити структуру зуба. Це дозволяє лікувати кореневу систему через нинішню коронку, що було б неможливо без інтенсивного освітлення. При певних умовах ви можете перевірити весь кореневий канал до самого кінця. Однозначне правило в сучасній стоматології — я не можу нічого лікувати, поки не побачу, що лікувати.

 

Завдяки нашим новим мікроскопам лікування зубів стало можливим для тих, хто давно мріяв про ідеальну усмішці. Мікроскоп не тільки відкриває очі лікаря на операційне поле, він вселяє впевненість в результаті лікування, не покладаючись на випадковість.

Лікування карієсу

Через те, що люди звикли асоціювати стоматологію з неприємним звуком бормашини і вкрай небажаними відчуттями, багато хто з них відчувають нестерпний біль. Слід пам’ятати, що чим менше запущена хвороба тим, дешевше, швидше і простіше її лікувати. Найчастіше на прийом до стоматолога найчастіше призводить до карієс. Давайте поговоримо про це поширеному захворюванні.

Що це?

Карієс — це серйозне захворювання, яке може здаватися нешкідливим потемніння на зубі. Без лікування карієс прогресує і розвивається в небезпечні запальні процеси, які загрожують втратою зубів.

Види карієсу і особливості його лікування

Початковий карієс

Це початкова стадія захворювання, яка представляє собою неглибокі поразки емалі (шорсткість).

Лікування полягає у видаленні ураженої ділянки і застосуванні фторсодержащего кошти. В результаті зубна емаль повністю відновлюється, а каріозна пляма зникає. Для запобігання неприємних наслідків стоматолога потрібно відвідувати в якості профілактики кожен півроку.

 

Середній карієс

Такий карієс виглядає як просвічує крізь темну область емалі на зубі, а в подальшому — темну порожнину в самому зубі. На цій стадії каріозного процесу, крім емалі, також пошкоджується дентин, де захворюваність швидко прогресує, утворюючи велику каріозну порожнину.

Симптоми: уражений карієсом зуб періодично дуже болісно реагує на солодку (рідше — на кислу) їжу і зміни температури. При хронічній формі захворювання можливо повна відсутність будь-яких змін.

Лікування проводиться під місцевою анестезією. Після видалення тканини лікар проводить лікування порожнини антисептиком, накладає прокладки і створює постійну пломбу.

 

Глибокий карієс

Це найбільш серйозна стадія захворювання, при якій дивуються глибокі шари дентину. Дентин розм’якшується і, як правило, змінює колір. Під поверхневим шаром зубної емалі виявлена ​​велика каріозна порожнина.

Причини глибокого карієсу:

Лікування

Після застосування анестезії каріозна порожнина повністю очищається від розм’якшеного дентину і герметизується. Всі люди були здорові навіть з серйозним пошкодженням дентину. Однак, якщо ви запізнилися з лікуванням, руйнування зуба може вплинути на пульпу, і тоді вам потрібно видалити м’які тканини пульпи, зубний нерв і навіть на самих пізніх стадіях навіть весь зуб.

Естетична реставрація

Естетична реставрація зубів в стоматології — це спосіб відновити їх природну структуру за допомогою різних синтетичних матеріалів. Ця процедура також дозволяє повернути зубної ряд до його попереднього вигляду з функціональністю. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали і вініри. Ця процедура також відома як художня або косметична реставрація.

Що виправляє естетична реставрація?

Процедури відновлення дозволять усунути ряд недоліків:

Результатом процедури є досягнення естетики зубного ряду, повернення функціональності, а також психологічного комфорту пацієнта.

Способи естетичної реставрації

Пряме відновлення забезпечується відразу під час візиту до лікаря, терміни проведення укладаються в одне відвідування. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали якісні товари з урахуванням натурального відтінку емалі. Сучасні композитні матеріали тверднуть під впливом УФ-світла, і оптимально підходять для відновлення естетики і функціональності як передніх, так і жувальних зубів.

 

Непрямий метод передбачає використання Люмініри, вінірів або полукоронок. Перед установкою зуб злегка обробляється, потім знімається зліпок, відповідно до якого додатково виготовляється накладка.

Лікар визначає відповідний метод в залежності від проблем, які необхідно вирішити, і клінічної картини.

Переваги і недоліки

Метод реставрації композитними матеріалами має свої позитивні і негативні сторони.

Переваги методики:

Також варто відзначити кілька недоліків, характерних для такої методики:

Як відбувається реставрація зубів: від підготовки до остаточного результату

Спочатку проходить комплекс підготовчих заходів. Лікар проводить гігієнічну профілактику порожнини рота, чистячи зубний наліт від нальоту і каменю за допомогою ультразвукового апарату. Шкала відтінків визначає природний колір зубної емалі пацієнта, а потім вибирає відповідний колір фотополімерного композиту.

 

При необхідності проводиться підготовка тканин: видалення старого пломбувального матеріалу, свердління ділянок, уражених карієсом. Відновлювальні заходи неможливі без попереднього усунення існуючих проблем із зубами. Обов’язково використовується коффердам, який ізолює порожнину рота від слини і вологи. Волога між поверхнею зуба і реставраційним матеріалом призведе до утворення каріозних вогнищ і руйнування структури під впливом щоденних навантажувальних процесів. Якщо відсутній більше половини зуба, для міцності вставляється штифт.

 

Наступним етапом нанесення адгезивного шару для забезпечення склеювання матеріалу і тканин зуба.

 

Для відновлення зубної коронки використовується метод пошарового нанесення композитного матеріалу різних відтінків на поверхню зуба. Цей метод дозволяє зубу виглядати природно, не виділяючись з інших.

 

Заключний етап включає введення зуба в прикус, моделювання остаточної форми з використанням шліфованих і полірувальних інструментів, зокрема усунення нерівностей і блиску.

Результати процедури

Кінцевий результат безпосередньо залежить від навичок зубного лікаря, який виконав реставрацію. Важливу роль відіграють не тільки професійні навички, а й художні і скульптурні здатності. Слід також враховувати природні властивості зубної емалі: по-перше, відтінок і прозорість покриття змінюються від ріжучої кромки до ясна. Якщо не враховувати ці нюанси, відновлений зуб буде виділятися на тлі інших.

 

Прогресивні композитні матеріали, використовувані в стоматологічних клініках, в даний час мають властивості, які імітують природні характеристики зубної емалі, зокрема прозорість. Професіоналізм лікаря забезпечує високу якість, що дозволяє домогтися відмінного результату.

 

Щоб продовжити термін служби реставраційних композицій, під час щорічного обов’язкового візиту до стоматолога настійно рекомендується шліфувати і полірувати матеріал. Цей композиційний матеріал забезпечує усадку і фарбування сторонніх компонентів, наприклад, періодична процедура дозволяє підтримувати реставраційну конструкцію в ідеальному стані. Зміни в кольорі і формі не настільки значні, але ігнорувати профілактику все ж не варто.