Ортодонтія

Ортодонтія

Кожен хоче виглядати красиво і привабливо. Важливою складовою приємного зовнішнього вигляду є чарівна посмішка. Для сучасної людини гарна посмішка є частиною системи самовдосконалення і впевненості в собі. Звичайно, це не додає людині ні додаткових якостей в характері, ні будь-яких переваг, але це хороша основа для підвищення самооцінки і створення сприятливого емоційного фону для розвитку особистості, а також самореалізації в професійній сфері та особистому житті.

Що таке ортодонтія?

Ортодонтія — це напрямок в стоматології, яке займається корекцією прикусу, а також профілактикою зубощелепних аномалій. Корекція прикусу — це зміна форми верхнього і нижнього зубних рядів, в результаті чого змикання зубів і співвідношення верхньої, середньої і нижньої третини особи прагне до фізіологічного максимуму.

 

 

Отриманий таким чином результат має не тільки косметологічних і естетичним ефектом, але і запобігає виникненню гаймориту, синуситу, захворювань пародонту, карієсу, гінгівіту і таких шлунково-кишкових захворювань, як гастрит. Думка про те, що виправити прикус можна лише в дитинстві або підлітковому віці, помилково. Це можуть зробити і дорослі, з тією лише різницею, що для закріплення результату їм потрібно більше часу.

Лікування проходить поетапно:

Період лікування триває кілька років. Всі нюанси обговорюються з пацієнтом. Якщо пацієнт не дорослий, то всі питання з’ясовуються з батьками. Хороший результат ортодонтичного лікування багато в чому залежить від пацієнта. Погодившись на таке лікування, пацієнт повинен дотримуватися всіх призначень лікаря і ретельно дотримуватися їх. Якщо цього не зробити, то результату може не бути, або є навіть ймовірність завдати шкоди організму при такому лікуванні.

Брекети

Брекети — це фіксована ортодонтическая конструкція для зміни прикусу і корекції викривлення зубної дуги. Вони фіксуються як зовні, так і на внутрішній поверхні зубів. Будь-яка з брекетів має функцію, індивідуально впливає на певний зуб, задаючи йому хід руху. Кронштейн пов’язаний з ортодонтичної аркою, яка має функцію прийняття вихідного положення, незалежно від того, як змінюється його форма. Дуга є основною силою, що діє на рух зубів. Є також методи, які використовуються для впливу на зуби, наприклад: ортодонтические кільця, пружини і еластичні ланцюга.

Як відбувається переміщення?

Зубы можно двигать во время прорезывания зубов или во время ортодонтического лечения. Оказывая давление на стенку лунки, она будет постепенно рассасываться и позволять зубу двигаться. С противоположной стороны растет новая костная ткань, она не позволит вернуться на прежнее место зубу. Такое движение навсегда сохраняет свой результат.

При обычном жевании или прикусывании, даже если вы даете большую нагрузку, движение зубов не происходит, так как они кратковременные. Изменение положения зубов людей в возрасте требует длительного времени, чтобы применить устойчивый эффект. В этом случае считается эффективным использование несъемного устройства — брекет-системы, под его воздействием можно опустить зуб в кость, оттянуть его назад, наклонить или повернуть на 360 градусов.

Для лечение брекет-системой  Вам потребуются:

 

Дотримуйтеся правил, які допоможуть уникнути пошкодження пристрою, наприклад:

Не піддавайте зуби і щелепи рухам, які можуть призвести до травми. Якщо з якої-небудь причини скоба відклеїлась, зберігаючи її, необхідно негайно звернутися до лікаря, оскільки така ситуація загрожує змінити положення ортодонтичного апарату. Після закінчення ортодонтичного лікування строго дотримуйтесь вказівок лікаря.

Типи брекетів

Тип брекетів залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Універсальними вважаються металеві брекет-системи. Оскільки тепер пацієнти стали дуже вимогливими, а невидимість стала основним фактором в брекетах, вони створили цілий ряд типів, наприклад: пластик, кераміка і, нарешті, сапфір. Всі системи мають однакову функцію впливу. У той же час є і плюси і мінуси. Щоб повністю приховати виправлення кривих зубів, вони створили лінгвільную брекет-систему, яка фіксується на задній частині зубів і стає невидимою. Таке задоволення дорівнює вартості хорошою іномарки.

Типи металевих брекетів

Класичною вважається металева брекет-система. Його недолік в тому, що він дуже помітний і не естетичний. Фахівці, які розробляють цю систему і намагаються усунути цей дефект, створили міні-брекети, вони набагато менше, ніж в попередній версії. Існують також такі металеві види брекетів, як вестибулярні і лінгвільние, для них характерно кріплення з внутрішньої сторони зубів. Є ще саморегулюючі металеві брекети. Цей вид також може бути вестибулярним або лінгвільним.

Звикання до металевих брекетів

На період звикання до брекетів впливає вибір вестибулярної або лінгвільной системи. Легше і швидше звикнути до вестибулярної системи. Дискомфорт відчувається всього три дні, після чого організм пристосовується і практично не помічає його присутності. Варіант з лінгвільной системою буде більш складним, оскільки він прикріплений до внутрішньої поверхні зубного ряду, це означає, що постійний контакт з мовою і звикання можуть затягнутися на тривалий період. Порушення дикції — головна проблема. Процес адаптації залежить від організму людини і обраної брекет-системи.

Догляд за брекетами

Догляд за всіма брекет-системами однаковий. Обов’язкова чистка після будь-якого прийому їжі. Зазори між зубами, а також самі брекети вимагають використання суперфлоссов. Кожні три місяці вам необхідно відвідувати пародонтолога для глибокого очищення. Якщо стоїть лингвальная система, то в цьому випадку пародонтолога потрібно відвідувати кожен місяць. Не їжте продукти, які можуть пошкодити брекети. Лінгвальна система дуже вимоглива, вона займає вимоглива по догляду через свого розташування. Безлігатурні система — через відсутність лігатур вона стає доступною та зручною для догляду за нею.

Тип керамічних брекетів

Керамічні брекет-системи являють собою вестибулярний тип, який кріпиться до зовнішньої сторони зубів. За кольором ця система підходить для будь-якого відтінку зубів, тому вона стає невидимою. У порівнянні з сапфіровими, керамічні не володіють прозорим ефектом і блиском, а навпаки мають матову структуру. Цей факт вважається плюсом для цієї системи, оскільки кераміка зливається з зубами і не вимагає відбілювання. Фахівці продовжують працювати над цією системою, намагаючись ще більше її поліпшити.

Забарвлення керамічних брекетів

Кераміка практично не змінює колір. Іноді на ньому утворюється жовтий наліт, який легко забарвити. Лігатури легко змінюють колір, найчастіше це відбувається через вживання чорної кави, міцного чаю і аналогічних напоїв і продуктів. Зубний наліт на кераміці очищається професійними піскоструминними машинами. Лігатури також змінюються при кожному прийомі у фахівця.

Сапфірові брекети

Такі брекети вважаються коштовністю. Вони створені з штучно вирощених сапфірів. Такий матеріал нешкідливий і гіпоалергенний. Штучний сапфір займає друге місце після алмазу по щільності. З нього виготовляються не тільки брекети, а й ілюмінатори для космічних апаратів, лінзи, зубні імплантати, а також надміцне скло для годинників. Сапфірові брекети, що займають перше місце в естетиці.

Відмінності сапфірових брекетів від інших систем

Між металевими й сапфірових брекетами багато відмінностей. Але у випадку з керамічними брекетами, функціонально майже те ж саме. Незважаючи на свою щільність, сапфірові брекети дуже тендітні. Цей момент потребує відповідного догляду в основному під час зняття. Сапфірові брекети мають властивість тертя між канавкою і дугою, що істотно впливає на тривалість лікування. Виробники намагаються виправити такі нюанси і постійно створюють більш досконалі системи. Ви вирішили поставити сапфірові брекети, майте на увазі, вони дуже зручні, і ви дуже швидко до них звикнете.

По-перше, будуть невеликі проблеми з вимовою і незначні травми слизової оболонки. Щоб уникнути пошкодження слизової оболонки, використовуйте захисний віск. Сапфірові брекети не схильні до дії чого-небудь, що могло б змінити їх колір. Доглядати за ними дуже легко, вам просто не потрібно створювати сильний тиск під час перекусів і різноманітні впливи на механізм. Сапфірові брекети вимагають постійного огляду на предмет пошкоджень і корекції, тому вам необхідно відвідувати фахівця щомісяця.

Знімні пристрої

Знімні ортодонтичні апарати є пластикову конструкцію з привареними до неї гвинтами, пружинами і дротяними деталями, яка прилягає до слизової оболонки і зубам і виконує функцію переміщення зубів.

 

Метою даної конструкції є корекція аномального розвитку зубів і щелеп у не зовсім розвиненому віці пацієнта.

 

Знімні пристрої діляться на дві групи:

Типи знімних пристроїв

Пластина є знімний пристрій, яке надягають або вночі, або цілодобово, залежно від конструкції. З його допомогою ви навіть можете змінити ширину неба і форму кісток щелепи. Ця пластина фіксується тонкими дротяними гачками. У процесі їжі або чищення зубів ви можете видалити його, а потім знову надіти. Для вирівнювання зубів в пластині встановлені дротяні арки, пружини. Якщо необхідно розширити щелепу, то між половинами пластини встановлюється розширювальний гвинт. Щоб діти сприймали їх позитивно, вони зроблені з кольорового пластику.

 

Елайнери представляють собою еластичні ковпачки з прозорого полікарбонату. Ці пристрої призначені для вирівнювання зубів.

 

Ортодонтичні елінери (надалі іменовані OE) є одним з найбільш естетичних ортодонтичних пристосувань. Вони майже непомітні на зубах. Можуть поступатися тільки Лінгвальна брекетів. Ідея лікування зубів за допомогою ОЕ унікальна. Лікування засноване на принципі ортодонтических переміщень, який закладений в біомеханіку лікування будь-яким пристроєм.

 

Зуби повільно переміщаються, крок за кроком втілюючи загальний план лікування. ОЕ-терапія проводиться з використанням серії зубних кап, які повинен носити пацієнт. Кожна каппа з медичного футляра — це наступний крок до прямих зубах.

Ортодонтичне лікування для вирівнювання зубів

Дуже заманливо лікуватися таким пристроєм, тому що він майже не видно на зубах. Носити і знімати капи для вирівнювання зубів легко. Але питання в тому, яким буде результат лікування? На що здатен такий пристрій?


Основним недоліком є те, що є знімним. Його потрібно знімати і носити кілька разів в день. Пацієнт вимагає високої дисципліни. Якщо ви порушуєте режим носіння капи, то лікування не поліпшить ситуацію, а погіршить.


Кожне надягання пристрою викликає у пацієнта дискомфорт. І якщо ви не використовуєте пристрій протягом декількох годин, то ви відчуваєте біль. Біль не сильна, але постійна і виснажлива. Адже лікування триває місяцями, і вам потрібно часто знімати пристрій: під час їжі і чищення зубів.

Напишіть, що Вам сподобалося в обслуговуванні

Ми розташовані за адресою:

проспект Миру, 34/2, Миколаїв, 54000

 

Для запису на прийом зателефонуйте за номером:

+38 (0512) 48 91 81

+38 (068) 575 62 58

+38 (073) 314 78 01

+38 (066) 396 44 91

 

Або напишіть листа нам на пошту:

ulibkainua@gmail.com

 

Графік роботи:

Пн-Пт 09:00 - 19:00

Сб 09:00 - 15:00

Ми розташовані за адресою:

вулиця Набережна 1/2 на розі, вулиця Пушкінська, Миколаїв, 54000

 

Для запису на прийом зателефонуйте за номером:

+38 (0512) 58 51 16

+38 (067) 512 82 87

+38 (093) 836 25 38

+38 (050) 650 15 24

 

Або напишіть листа нам на пошту:

ulibkainua@gmail.com

 

Графік роботи:

Пн-Пт 09:00 - 19:00

Сб 10:00 - 18:00

Запишіться на прийом або задайте нам питання