Лікування ясен

Лікування ясен

Хвороба ясен досить підступна, бо часто, спочатку, вони нас нітрохи не турбують. Ми можемо упустити момент, коли почнуться проблеми з яснами. Найчастіше, коли ми звертаємося до лікаря, процес настільки запущений, що буде потрібно кілька візитів до пародонтологу.

Якщо кров з’явилася під час чищення зубів або під час їжі, виникає неприємне відчуття, ясна запалюються, з’являється неприємний запах з рота, тоді не соромтеся — зверніться до стоматолога. Цю проблему можна вирішити тільки спільними зусиллями фахівців, оскільки всі перераховані симптоми є початком захворювань пародонту.

 

Основною причиною захворювань ясен є погана гігієна порожнини рота. Процеси руйнування пародонту починаються в момент утворення зубної плівки з бактерій і накопичення м’яких зубних відкладень. Якщо в цей момент ви не видалите всі бактерії в роті, чистячи зуби, то утворюється зубний камінь.

У свою чергу, утворення каменя на зубах призведе до утворення зубо-ясенної кишені. При відсутності лікування кісткова тканина зменшується. Це призводить до оголення коренів зуба, розхитування і втрати зубів.

 

Якщо у вас є симптоми захворювання ясен, вам слід відвідати свого стоматолога. Своєчасне лікування запобіжить розвитку небезпечних ускладнень і збереже здоров’я зубів.

 

Залежно від результатів обстеження лікар запропонує один з наступних видів лікування:

Види захворювань ясен

Перша і найбільш рання стадія захворювання — захворювання ясен або гінгівіт. Характерними ознаками і симптомами цього захворювання є кровотеча, набряклість і болючість ясен. Якщо ви не звернетеся за допомогою до кваліфікованого лікаря на ранній стадії захворювання, то гінгівіт перетвориться в пародонтит.

 

При пародонтиті в запальний процес крім ясен залучаються кісткові тканини і тканини зв’язкового апарату зуба беруть участь в запальному процесі. Симптоми пародонтиту: біль, свербіж, припухлість, набряк, можуть утворитися нариви і гнійні кишені. При відсутності лікування кісткова тканина зменшується, а опорно-зв’язкового система руйнується. Це призводить до оголення коренів зуба, ослаблення і втрати зубів. Поняття про захворювання пародонтозу зустрічається досить часто, це атрофічні захворювання всіх тканин пародонту.

Діагностика захворювань ясен

Сучасні методи лікування захворювання ясен

Якщо говорити про те, як ясна лікують в стоматології, то останнім часом з’являється все більше і більше безболісних методів. Лікування може бути комплексним: прийом медикаментів, санація порожнини рота, хірургічне лікування і розсічення ясен, а також фізіотерапія.

Кількість і тривалість процедур визначається стоматологом (пародонтологом) після обстеження пацієнта. У деяких випадках потрібне тривале лікування і установка протезів.

Сучасні методи лікування захворювань пародонту включають в себе:

Гінгівіт: форми і способи лікування

Виділяють кілька стадій розвитку гінгівіту:

 

Легка. Ознаки слабо помітні, з’являються періодично. Пацієнт відзначає легке кровотеча ясен, почервоніння, дискомфорт під час їжі. При відсутності лікування гінгівіт загострюється і переходить на наступну стадію.

 

Середня. Запалення поширюється далі, вражає інші частини ясен, посилюється кровотеча, з’являються болі під час їжі.

 

Важка. Запальний процес займає більшу частину ясен. Вони кровоточать навіть при легкому дотику, біль спостерігається не тільки під час їжі, але і при чищенні зубів і при відсутності будь-якого впливу.

 

Не всі знають, як лікують ясна в стоматології. Сучасні методи доставляють мінімум незручностей і дозволяють швидко вилікувати захворювання, особливо на початковому етапі.

В даний час використовуються наступні методи: видалення бактеріального нальоту і зубного каменю за допомогою ультразвуку, лікування антимікробними та протизапальними препаратами, хірургічне лікування виразок і некротичних ділянок ясен. Операція проводиться під анастезіей і призначається тільки при важкому гінгівіті.

Також для ефективного лікування в домашніх умовах необхідно самостійно продовжувати лікування ясен спеціальними препаратами. Їх призначить лікар, призначить дозування і частоту використання. Після завершення курсу лікування вам необхідно знову звернутися до лікаря, щоб переконатися в його ефективності.

Лікування гінгівіту і його причини

Причинами гінгівіту є:

Якщо гінгівіт не лікується, це призводить до захворювання пародонту і втрати зуба. Також доведено, що бактерії, які накопичуються в порожнині рота, можуть провокувати захворювання серцево-судинної і травної систем.

Лікування звичайно включає видалення зубного каменю і протизапальну терапію. Також можливо хірургічне лікування, розсічення ясен і очищення пародонтальних кишень.

Пародонтит

Пародонтит є одним з найпоширеніших стоматологічних захворювань. Експерти називають його підступним, тому що у нього немає яскраво виражених симптомів, але він досить швидко вражає м’які і кісткові тканини. Протягом тривалого часу пацієнт може не підозрювати, що у нього є захворювання, поки воно не переходить у важку стадію.

 

Пародонтит викликає запалення не тільки поверхні ясен, а й тих тканин, які оточують зуб і відповідають за його фіксацію. На початковому етапі симптоми можуть повністю бути відсутнім, але якщо почнеться запальний процес, він не пройде без лікування сам по собі.

 

Ознаки пародонтиту включають в себе:

Симптоми можуть з’являтися всі або по одному за раз. З перебігом захворювання вони стають більш помітними. Гній при пародонтиті з’являється тільки в важких випадках. Лікування пародонтиту слід починати якомога раніше. Найчастіше це виявляється під час профілактичного огляду, тому потрібно регулярно відвідувати стоматолога, навіть якщо нічого не турбує.

Якщо захворювання починається, запалення поширюється на інші тканини, посилюється, викликає больові відчуття, оголення шийок зубів, їх втрату. Протезування можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря і пройти курс лікування.

Пародонтоз

Пародонтоз є захворювання пародонту НЕ запального характеру. Це викликає атрофічні процеси в тканини ясен, в результаті чого зв’язок між зубом і яснами стає слабкою. Пародонтоз є найбільш поширеною причиною втрати зубів. Причини цього захворювання:

Етапи пародонтоза

Найбільш ефективне і швидке лікування буде на першому етапі, коли основним симптомом є тільки підвищена чутливість зубів.

 

На другому етапі відбувається оголення шийки зубів, пацієнт відчуває сильний дискомфорт або біль при вживанні гарячих або холодних напоїв. На останньому етапі шийка зубів оголена дуже сильно, тому пацієнт не може жувати через біль.

 

Терапевтичні процедури проводяться як в поліклініці, так і вдома. Дуже важливо, щоб лікування було комплексним. Після проведення всіх процедур в стоматології, лікар порадить домашні методи лікування захворювань пародонту.

 

Вони включають в себе рідини для полоскання рота з протизапальними розчинами. Експерти вважають розчин прополісу ефективним (при відсутності алергії на продукти бджільництва).

 

Пацієнту необхідно ретельно чистити зуби 2 рази на день спеціальною пастою для зміцнення ясен. Також рекомендується використовувати рідину для полоскання рота, зубну нитку між прийомами їжі.

 

Хвороб ясен легше уникнути, ніж лікувати. В якості профілактики рекомендуються такі заходи:

Також не варто забувати про профілактичне відвідування стоматолога. Рекомендується відвідувати лікаря щорічно або кожні шість місяців, якщо є проблеми і неприємні симптоми.