Хірургія

Хірургія

У сучасній стоматології всі зусилля спрямовані на збереження зуба. Однак іноді виникають ситуації, коли їх необхідно негайно видалити, щоб уникнути ускладнень. Існує багато видів стоматологічної хірургії.

Видалення зубів

В області стоматології кваліфіковані лікарі завжди докладають всіх зусиль для збереження натурального зуба. Але якщо хвороба знаходиться на пізній стадії, єдиним можливим способом вирішення проблеми є усунення зуба.

Причини для видалення зуба:

Етапи видалення зубів

Діагностика

В кожному окремому випадку стоматолог проводить комплексну діагностику, щоб визначити, чи є шанси на відновлення зуба, не вдаючись до видалення. Якщо лікар переконаний в необхідності видалення зуба, будуть проведені додаткові аналізи для виявлення активних інфекцій. Іноді перед видаленням зуба пацієнтові необхідно пройти курс лікування антибіотиками.


Анестезія

Перед початком процедури хірург-стоматолог анестезує зуб і навколишні тканини.


Видалення зуба

Лікарі нашої клініки проводять видалення безболісно — під час процедури пацієнт може відчувати лише незначний тиск.


Одужання

Щоб виключити можливість ускладнень, в кінці процедури видалення зуба лікар надає докладні інструкції пацієнтові щодо подальшої допомоги в області хірургічного втручання. Через 1-2 тижні лунка, в якому знаходився хворий зуб, поступово заповнюється кісткою і перестає нагадувати про своє існування. Приблизно через місяць процес загоєння буде остаточно завершено.


Протезування

Через певний проміжок часу після видалення починається зсув сусідніх зубів. Це створює дискомфорт при жуванні і проблеми з скронево-нижньощелепного суглобу. Щоб уникнути таких ускладнень, лікарі рекомендують замінити видалений зуб на штучний.

Переваги нашої клініки

Видалення зуба в клініці проводиться зубними хірургами, використовуючи кращі сучасні болезаспокійливі і заспокійливі засоби під час процедури. Це забезпечує пацієнтам комфортне та безболісне лікування. У клініці проводяться всілякі видалення зубів, від молочних зубів до складних маніпуляцій для нетипового видалення корінних зубів.

Не ризикуйте своїм здоров’ям, приходьте до нас на лікування!

Видалення ретинованного зуба

Ретеновані зуби — це ті, які не можуть повністю прорізатися самостійно. Вони частково залишаються всередині кістки або частково під слизовою оболонкою. Вони не можуть прийняти участь в жувальній процесі. В результаті цього часто виникають ускладнення — карієс, що переходить на сусідні зуби, запалення ясен, неправильний прикус, періодонтит, пародонтоз.

Хірургічне видалення. Це необхідно в наступних випадках:

Якщо ретенірованим є зуб мудрості, то показанням для видалення може бути наявність карієсу у сімки. Тільки після втручання можна провести повне лікування ураженого карієсом ділянки.

Як видаляють ретеновані зуби?

Видалення ретинованого зуба є однією з найскладніших операцій в хірургічній стоматології. Для його реалізації лікар повинен володіти точними знаннями в області анатомії. Анатомічна будова коренів буде грати вирішальну роль, тому при діагностиці часто необхідно проводити рентгенографію.

 

Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією. Його здійснюють в декілька етапів:

Якщо розмір зуба великий, його необхідно видалити вроздріб. Якщо є гнійно-запальний процес, операція повинна бути проведена негайно. Вся процедура може зайняти до трьох годин.

Реабілітаційний період і можливі ускладнення

Слід зазначити, що в результаті хірургічного втручання виникнуть різні ускладнення. Ось чому ви не повинні відкладати з медичною допомогою. Після операції потрібен ретельний догляд. Пацієнт повинен утриматися на деякий час від прийому їжі. Рекомендується уникати будь-яких термічних процедур протягом дня.

 

Важливо розуміти, що успіх лікування залежить не тільки від правильно проведеної операції, але і від післяопераційного догляду. Він заснований на особистій гігієні.

 

На повне відновлення після операції потрібно близько 3-4 тижнів. Спочатку пацієнт може відчувати біль при відкритті рота. Може з’явитися невеликий набряк. Такі наслідки є нормою. Пацієнт може спостерігати їх близько 2-5 днів.

 

Тривога повинна викликати симптоми, які тривають більше п’яти днів. Серйозні ускладнення зазвичай є результатом інфікування рани після операції. Одним з найбільш поширених ускладнень є синдром сухого лунки. При цьому синдромі всередині операційної рани не утворюється кров’яний згусток. В результаті може розвинутися альвеоліт.

 

Реалізація хірургічного втручання повинна довірятися тільки досвідченим зубним хірургам. Ключем до завершення лікування є дотримання правил післяопераційного догляду. Уникайте можливих ускладнень — скористайтеся послугами фахівців мережі центрів стоматології «Улибка»! Ми використовуємо новітнє стоматологічне обладнання, безпечні анестетики. Операція буде виконана блискуче, що вас приємно здивує!

Остеопластика

Остеопластика — це збільшення обсягу кісткової тканини щелепи пацієнта в стоматологічній клініці. Він використовується при атрофії кісток, незалежно від причин, які його викликали. Найчастіше операція проводиться перед дентальної імплантацією. Операція може бути проведена різними методами, в залежності де потрібно наростити кістку і нарощені в нашій стоматологічній клініці операції остеопластики проводяться з використанням новітнього німецького обладнання і з використанням сучасних технологій.

Методи нарощування кісткової тканини щелепи

У стоматології існує кілька методик збільшення обсягу кістки. Вони виконуються за допомогою хірургічних втручань. Розглянемо методи остеопластики, виконувані хірургами нашої клініки.


Аугментація кістки — це остеопластика нижньої і верхньої щелепи з використанням штучних або донорських матеріалів. Кісткова аутотрансплантация є одним з варіантів аугментации — це пересадка кістки самого пацієнта. Спосіб ефективний через відсутність реакції відторгнення.


Синус-ліфтинг — процедура нарощування кісток верхньощелепної пазухи. Виконується остеопластика верхньої щелепи. Спосіб полягає в збільшенні обсягу дна верхньощелепної пазухи.

Матеріали, використовувані в остеопластике

При виконанні остеопластики ми використовуємо тільки матеріали, схвалені в клініці:

При побудові кісткової тканини фахівці нашої клініки успішно використовують всі ці трансплантати. Щоб визначити оптимальний матеріал, лікарі проводять ретельне вивчення ситуації кожного окремого пацієнта.

Показання та протипоказання до проведення операції

Показання до операції по збільшенню тканини щелепи визначаються тільки наявністю об’єктивних медичних підстав.

Найчастіше необхідність збільшення кісткової тканини виникає при імплантації зубів.

Але остеопластика, навіть при наявності показань, не завжди може бути виконана.

Це неможливо зробити в наступних ситуаціях

Щоб виявити наявність протипоказань, лікарі нашої клініки проводять ретельне обстеження пацієнта, в тому числі збираючи дані анамнезу.

Етапи остеопластики

Операція остеопластики — це хірургічне втручання в організм людини, яке вимагає від хірурга певних знань і практичного досвіду. Лікарі в стоматологічній клініці «посмішка» в повній мірі володіють цими якостями. Крім того, операції виконуються за методиками, які успішно пройшли клінічні випробування.

Короткий алгоритм підготовки і проведення операції:

Чому клієнти обирають нашу клініку?

Вибір сотень клієнтів нашого стоматологічного центру далеко не випадковий. Наша клініка в Миколаєві славиться досвідченими лікарями з величезним досвідом, новітнім німецьким обладнанням для діагностики та виконання стоматологічних процедур. Крім того, фахівці нашої клініки не дотримуються встановлених закономірностям, для кожного пацієнта вони знаходять індивідуальне рішення проблем.

Ми виконаємо остеопластики за найкращою ціною в Миколаєві і з кращою якістю!

Резекція верхівки кореня

Сучасна стоматологія спрямована на профілактику різних стоматологічних захворювань, лікування і збереження зубів, а не їх видалення. Операція по резекції верхівки кореня зуба (апекса) дозволяє впоратися з важкими формами запалення в області верхівки без видалення зубів.

Що таке резекція кореня зуба?

Резекція верхівки кореня зуба — це хірургічна операція з видалення частини верхівки кореня і прикореневій кісти. Ця зубозберігаючі операція проводиться в тих випадках, коли ендодонтичне лікування каналів не допускається.

Як проходить операція?

Найбільш поширена резекція передніх зубів розташована на верхній щелепі. Операція на далеких зубах вимагає багато праці і часу. В середньому резекція займає 40-60 хвилин.

Етапи операції:

Післяопераційні рекомендації

В період реабілітації пацієнтові призначають протизапальні і знеболюючі препарати для профілактики інфекцій і зменшення больових відчуттів. Також фахівці радять виключити надмірні фізичні навантаження, відмовитися від відвідування лазні та тривалого перебування на морозі. Крім того, ви повинні бути обережні з харчуванням: вживання алкоголю, гарячої, холодної, гострої і твердої їжі заборонено.


Особливі вимоги до гігієни порожнини рота: тільки щадні зубні пасти і полоскання. Додатково рекомендується промити антисептиками (хлоргексидин, фурацилін). Ретельне дотримання всіх післяопераційних рекомендацій дозволить уникнути можливих ускладнень.

Корекція вуздечки

У ротовій порожнині людини є три еластичні складки, звані вуздечками:

У нормі кожна з вуздечок повинна розташовуватися строго по центру і мати певну довжину. У разі її неправильного розвитку проводиться проста хірургічна процедура з корекції вуздечки — пластична операція. Ця процедура виконується або з використанням традиційних хірургічних інструментів, або за допомогою лазера.

Найкраще підрізати вуздечку дитині після того, як йому виповниться п’ять років і старше — до семи-восьми років, оскільки в цей час відбувається процес зміни прикусу, випадають молочні зуби і на їх місці з’являються постійні. Висічення вуздечки у немовляти є винятком і зазвичай виконується за допомогою хірургічного скальпеля тільки у випадках труднощі грудного вигодовування. Лазерна пластика вуздечки у дітей рекомендується тільки в більш старшому віці.

Підрізання вуздечки язика

Показаннями до підрізання вуздечки язика для дитини є:

У стоматологічній клініці ви можете підрізати вуздечку вашої дитини за допомогою лазера. Цей метод забезпечить кілька переваг:

Пластика вуздечки верхньої губи

Пластична операція вуздечки верхньої губи у дітей має ряд схожих показань:

Пластика вуздечки нижньої губи

Укорочена вуздечка нижньої губи або її неправильне положення сприяє накопиченню залишків їжі, появи зубного нальоту і, як наслідок, утворення карієсу. Інші наслідки можуть включати неправильний прикус, ясенні кишені і захворювання ясен. Своєчасно виконана, практично безболісна і абсолютно безпечна пластична операція вуздечки губ дітей може врятувати всі ці проблеми. Цю операцію найкраще виконувати у віці від семи до восьми років, перш ніж у маленького пацієнта повністю сформується прикус.

П'єзохірургія

П’єзохірургія — новітня розробка в області хірургічної стоматології, в якій виконуються різноманітні складні і прості хірургічні процедури. Ці операції виконуються за допомогою ультразвукового ножа, який за допомогою ультразвукових хвиль абсолютно атравматично і безболісно розсікає тканини, що дуже важко отримати за допомогою звичайного хірургічного ножа або бору. Ультразвуковий апарат працює на відстані, не торкаючись тканин. Він ріже навіть самі тверді тканини, в той час як м’які тканини залишаються неушкодженими.

Показання до застосування:

Переваги:

Протипоказання:

Абсолютними протипоказаннями до даної методики є наявність патологій з боку серцево-судинної системи, встановленого кардіостимулятора, захворювань крові, цукрового діабету, порушень центральної нервової системи, а також захворювань імунної системи.